CINEMA 4D - forum Strona Główna
forum.c4d-pl.org
Forum użytkowników pakietu Maxon Cinema 4D

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z Rigid body - obiekty wylatują w kosmos
Autor Wiadomość
justynajustyna 

Wysłany: 2019-06-04, 11:52   Problem z Rigid body - obiekty wylatują w kosmos

Cześć wszystkim! To jest mój pierwszy post na tym forum i trafiłam tutaj właśnie z powodu tego problemu, który zatruwa mi życie od dwóch dni, a nigdzie nie znalazłam dotąd odpowiedzi. 3D zaczęłam się zajmować od niedawna, robię właśnie swój drugi projekt. Mam już zrobione 3/4 całości łącznie z animacją. W tym momencie zorientowałam się, że ...zrobiłam caly projekt do góry nogami :shock: (oś y zamiast u góry, to jest u dołu) Wiem, że to strasznie głupie, ale stało się - wyszło to na jaw gdy chciałam aby kilka kulek spadło na twardą powierzchnie, kliknęłam Rigid body simulation, a one zamiast spadać wyleciały w kosmos.
1) Próbuje od tej pory bawić się z Tools->Workplane,
2) próbowalam obracać cały projekt o 180 stopni - ale wszystko się rozlatuje, szczególnie przez animację.
3) Kombinowałam też z ustawienia Rigid body z nadzieją, że może zmienię kierunek grawitacji :mrgreen:
Nic do tej pory nie zadziałało. Czy w ogóle da się to naprawić czy jedyna droga to robić wszystko od początku? Bardzo będę wdzięczna za pomoc bo się trochę załamałam tą głupotą, która psuje mi dosłownie wszystko.

PS. mam nadzieję, że piszę w odpowiednim miejscu, nie byłam pewna czy to bardziej dotyczy animacji czy modelowania. Z góry przepraszam, jeśli wstawiłam temat w niewłaściwe miejsce.

zimna 

Wysłany: 2019-06-04, 17:10   

Wsadż całą scenę do Nulla i go obróć,wtedy zadziała.A zarówno grawitację ujemną możesz ustawić w Project settings-dynamics.

justynajustyna 

Wysłany: 2019-06-04, 18:55   

Bardzo bardzo dziękuję!!!! Faktycznie wstawienie w Nulla pomogło i rozwiązało problem w 5 sekund :) W ustawieniach Project settings - dynamics też sobie pogrzebie, żeby wiedzieć na przyszłość. Dzięki jeszcze raz!

Odpowiedz do tematu