CINEMA 4D - forum Strona Główna
forum.c4d-pl.org
Forum użytkowników pakietu Maxon Cinema 4D

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z poduszką
Autor Wiadomość
asiejenski 

Wysłany: 2017-09-29, 19:34   Problem z poduszką

Mam problem przy robieniu poduszek. Tak wiem, brzmi śmiesznie. Jaki można mieć problem z poduszką, proste jak budowa cepa, dziesiątki tutoriali i kilka sposobów. A jednak...
Poduszka się wygina a co gorsza rogi są kompletnie pokręcone. Dodatkowo krawędzie na tym zaznaczonym pasku są krzywe. Bawiłem się ustawieniami oraz ilością poligonów ale niewiele to dało.
Metoda jaką robiłem. Sześcian, podzielony na 16 (w przypadku tej konkretnej sceny, testowałem różne ustawienia), cloth tag, zaznaczenie bocznych prostokątów, Seam Polys: set i Dress-O-Matic (metodą z elementem w środku dzieje się to samo, zwiększenie ilości polygonów nic nie daje).
W załącznikach scena i screeny (poduszka2: tak powinno wyglądać, poduszka1: tak wygląda).
Wychodzi totalna tragedia, może ktoś zna rozwiązanie.

A przy okazji, jest może jakieś darmowy lub tani substytut Marvelous Designera (niekoniecznie aż tak zaawansowany, pomocny głownie pod kątem kołder, kocy, poduszek etc.)?

makak_ 

Wysłany: 2017-10-02, 11:09   

Myślę, że poza Marvelous Designerem nie warto tracić czasu. Po co, skoro i tak najfajniejsze rzeczy z niego uzyskasz.

Odpowiedz do tematu