CINEMA 4D - forum Strona Główna
forum.c4d-pl.org
Forum użytkowników pakietu Maxon Cinema 4D

Poprzedni temat «» Następny temat
PROBLEM / BP UV EDIT / Rozkład siatki "Namoiot" /
Autor Wiadomość
Kerigan 

Wysłany: 2016-08-11, 21:14   PROBLEM / BP UV EDIT / Rozkład siatki "Namoiot" /

Witam,
Chciałbym oteksurować namiot, wcześniej chciałbym stworzyć siatkę ale mam problem z funkcjami BP UV Edit.
Proste elementy jakoś daje radę ale jak próbuję stworzyć siatkę czegoś bardziej skomplikowanego mam z tym straszne kłopoty.
Podpowiedzcie jak tworzyć dobre siatki pod tekstury... Please!

tevenet 

Wysłany: 2016-08-12, 08:25   

Zacznij od tego:
https://vimeo.com/63255097
Sporo można potem ogarnąć :)
Jest jeszcze coś takiego:
http://greyscalegorilla.c...s-in-bodypaint/
Też warto obejrzeć.

Nie ma jakiegoś jednego uniwersalnego sposobu, każdy model jest inny i wymaga innego podejścia. Podobno Cinema nie jest najlepsza do robienia UV, ale nie mogę tego potwierdzić bo nigdy nic innego nie używałem.

arteKW 

Wysłany: 2016-10-05, 21:13   

tevenet napisał/a:
...Podobno Cinema nie jest najlepsza do robienia UV, ale nie mogę tego potwierdzić bo nigdy nic innego nie używałem.

Ja na Cinemę przesiadłem się z Softimage i... i z edytorem UV w stosunku do Softimage jest dramat! Brak wydałoby się PODSTAWOWYCH funkcji.

Oczywiście da się mapować, ale ilość nerwów jaka jest przy tym, ech szkoda gadać. Poza tym Cinemka ma wiele zalet, tylko nie w UV! TO JEST KONIECZNIE DO GRUNTOWNEGO POPRAWIENIA. Mam nadzieję, że w Maxonie piszą nowego BP z nowym podejściem do UV.

Mr J.W. 

Wysłany: 2016-10-06, 07:11   

Po 1 odznacz przytwierdź do sąsiadów. Potem zaznacz poligony obiektu, który chcesz rozłożyć, przejdź do widoku z góry obiektu. Potem przejdź do zakładki projekcja w Mapowaniu UV. Kliknij od frontu. Potem wróć do uwolnij UV i daj zastosuj. Jak będą mizerne efekty daj ctrl + z i zmień algorytm z LSCM na (nie pamiętam nazwy) ALSE (coś w tym tym stylu) i daj znowu zastosuj.

Dodam jeszcze że ten sposób jest uniwersalny dla C4D. Dzięki temu rozkładam każdy model, odkąd tylko pamiętam, a wyniki są zawsze bardzo dobre. Jedyne nad czym musisz się skupić to odpowiednie umiejscowienie lini cięć.

Odpowiedz do tematu