CINEMA 4D - forum Strona Główna
forum.c4d-pl.org
Forum użytkowników pakietu Maxon Cinema 4D

Poprzedni temat «» Następny temat
Letni drink
Autor Wiadomość
tevenet 

Wysłany: 2016-08-10, 07:16   Letni drink

Hej,

Taka szybka praca mająca na celu podnoszenie moich wątłych umiejętności. Mam założenie, żeby co miesiąc robić chociaż jeden luźny render tak dla sportu. W tym miesiącu, w oczekiwaniu na urlop postanowiłem zrobić letniego drinka. Niestety jak zwykle z efektów nie jestem zadowolony i w sumie to nie wiem co można zrobić żeby ten render był jakiś bardziej jakościowy. Będę wdzięczny za sugestie.

ndru 
Srogi mod

Wysłany: 2016-08-10, 09:44   

Render wyglada spoko. Cos nie tak jest z kropelkami na sciance (tzw spritz) szczegolnie na stopce. Sprobuj wrzucic niego depth of field do sceny - rozmyj tlo.

tevenet 

Wysłany: 2016-08-11, 07:22   

Dzięki za słówko "spritz". Myślę, że bardzo mi pomoże. O głębi ostrości myślałem ale skopałem ustawienia multipassów i muszę od nowa puścić render a chciałem od razu wrzucić więcej poprawek. Jeśli chodzi o moje kropelki to mam bump w materiale szkła i trochę kropelek rozstawionych przy pomocy X-Particles. Tak to wygląda:

ndru 
Srogi mod

Wysłany: 2016-08-11, 09:24   

Wyrzuc bump z materialy szkla. Mozesz nalozyc kolejna teksture z kanalem alpha, ale lepiej zostawic tylko xparticles, druga tekstura moze byc dla szronu na przyklad.

Co do glebi ostrosci - tlo masz od razu w cinemie? Lepiej renderowac na alphie i zrobic kompozycje w PS na przyklad (lub AE dla animacji) - masz wtedy duzo wiecej kontroli.

Jest jeszcze jedna sprawa ktora troche wprowadza konflikt - zobacz na cien palmy - jest ostry i dosic dlugi - taki jest kierunek slonca - taki sam cien powinien pojawic sie na twoich obiektach.

tevenet 

Wysłany: 2016-08-12, 11:35   

Tło jest w Cinemie bo jest widoczne w refracji szkła.
Co do cieni to mam właśnie problem bo moim głównym źródłem światła jest HDR-ka, która daje mi fajne odbicia itp. ale niestety nie daje twardych cieni. Ten cień, który widać jest zrobiony przy pomocy area lighta, ale nie daje on wiele bo HDR-ka jest dosyć mocna.
Postaram się powalczyć w weekend przy tym i wrzucę efekty.
Jeszcze raz ndru dziękuję za wskazówki.

ndru 
Srogi mod

Wysłany: 2016-08-12, 15:14   

Daj swiatlo infinit tak zeby bylo pod mniej wiecej tym samym katem co slonce w zdjeciu. Przyciemnij nieco inne swiatla zeby to zbalansowac.
Daj tag na ten background zeby byl niewidoczny dla kamery ale widoczny dla odbic i refrakcji - potem mozesz spokojnie wrzucic go w tlo w psie.

misiekplo2 

Wysłany: 2016-09-02, 16:05   

Jak dla mnie bomba daje 5+ jedyne co mogę się doczepić to mało widoczny cień pod drinkiem :twisted:

Odpowiedz do tematu