CINEMA 4D - forum Strona Główna
forum.c4d-pl.org
Forum użytkowników pakietu Maxon Cinema 4D

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Borys
2006-09-24, 11:45
Bitwa II - "Fantasy. Niezwykłe miejsca i krainy."
Autor Wiadomość
ciememen
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-26, 16:02   Bitwa II - "Fantasy. Niezwykłe miejsca i krainy."

Trochę jak w poprzedniej bitwie:

(zmiany wprowadzone 28 sierpnia 2005)

Temat: "Fantasy. Niezwykłe miejsca i krainy."
Opis tematu: Celem pracy jest ukazanie autorskiej wizji fantastycznej krainy. Jak sam temat wskazuje ilustracja ta powinna raczej skupiaę się na wykreowaniu nastroju niestniejącego miejsca, czy to rozległych pustkowi, czy też gęstej puszczy. Głownym tematem ilustracji nie powinien byę żaden pojazd, grupa postaci, czy też pojedyncza postaę. Przyrównując to do fotografii można powiedzieę, że praca powinna mieścię się w kategorii krajobraz, niż w kategoriach portret czy reportaż. Przed przystąpieniem do wytężonej pracy zalecam zastanowinie się czy wasz pomysł nie jest aby przypadkiem przedstawieniem jakiegoś herosa.
Uwagi te mogą wydawaę się ograniczające, ale mając na uwadze krótki termin oraz początkujących użytkowników forum uważam, że pozwolą one właściwie wybraę tematykę i metodę stworzenia niepowtarzalnej pracy w rozsądnym czasie.
Termin: 30 paĽdziernika 2005
Technika:
- Wszystkie dostępne narzędzia w programie Cinema4D;
- Postprodukcja (obróbka w Photoshopie jest dozwolona, ale wynik nie może znacząco odbiegaę od wyniku renderingu);
- Ponieważ nie jest to konkurs na ramki, obwódki oraz podpisy i tym podobne upiększenia prac, uprasza się uczestników o nie umieszczanie ich na swoich pracach.
Format: Plik wyjściowy powinien mieę rozdzielczośę nie większą niż 1000x1000 px, jednakże nie mniejszy niż 600x400 (ta opcja dla posiadaczy cinema4d 6.3 CE), format .jpg, kompresja max 90 %.
Uczestnicy: Wszyscy są zaproszni!
Uwagi:
- Powyższe zasady mogą ulec w każdej chwili zmianie.
- Plagiaty są niedopuszczalne.

Prace należy przesyłaę na adres bitwa(at)c4d-pl.org, w treści maila nalezy podaę:
Imie i nazwisko, czas wykonania, użyte programy.

Zachęcam wszystkich do wklejania w tym wątku WIPów. Pomoże to wszystkim na podniesienie poziomu prac, jak i zdopinguje konkurencję.

Zapraszam do zabawy.
Ostatnio zmieniony przez Borys 2006-09-24, 11:45, w całości zmieniany 7 razy  

abellard
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-17, 18:37   bitwa >)

Wszem i wobec oświadczam, że ja Abellard, jak tu stoję, jakem chłop i człowiek gustujący w pięknie niezłomnym (kobiecym, którym natura tak hojnie obdarza ;) , jak piwo lubię i chipsy, tudzież słołce i morze latem oraz deszcz jesienny deszcz i liście spadające oraz wiele innych atrybutów tego zawiłego świata, tak wyznaję, że udział w bitwie chwalebnej biorę :)
Jest ktoś jeszcze? Bo jakaś niepokojąca cisza w tym obszarze zapanowała :roll:

Gost
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-19, 13:13   

koniec... nie ma jej :D

zgrzyt 

Wysłany: 2005-08-22, 08:48   

ok mistrzowie, ale czy da sie termin przesunac?

ciememen
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-22, 18:20   

można przesunąę na przykład na grudzieł 2006

rayman 
grafoman

Wysłany: 2005-08-22, 18:25   

nie nie, do tego czasu nikt nie zdąrzy nawet cube'a wstawię... lepiej dajmy na paÄ˝dziernik 2013

Gost
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-22, 22:42   

respect ja sugeruje termin na 2020rok. zeby każdy mógł wyrenderowaę chociaż plane'a ...

zgrzyt 

Wysłany: 2005-08-23, 08:08   

ale powaznie skoro jest jedna czy dwie osoby chetne to lepiej dac pozniejszy termin to moze w koncu cos ruszy.

abellard
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-24, 01:01   NIE

:evil: Dajcie spokój to jakaś paranoja! Chciałbym przypomnieę że termin bitwy był już raz odwlekany, nie róbmy scen. Pany troszkę powagi.
Widaę że na forum pojawiły się nowe osoby. Nic nie stoi na przeszkodzie by rozpętaę nowe piekło, wybierzemy temat i można myśleę od nowa, ale na Boga zakołczmy jeden temat, bo z bitwy na koncepty i arty robi się bitwa na zwłokę terminu, słowem idzie nam to jak krew z nosa.
:arrow: Mój głos na NIE :!:

Busiu 
marcinbe

Wysłany: 2005-08-24, 12:59   

JA chciałem wziąc udział w bitwie, wkoncu to ja zapoężątkowałem ją i tak nieudało mi sie wyjs z podniesioną głową - nieskonczyłem. Miałem scene fantastyczną z 3 postaciami i snieznym kreajobrazem. Kon bez textur stwór wip a człowiek niezaczęty, chciałem nawet to skonczyc ale zauwazyłem ze niema zamieszania i nikt sie niepodjoł rywalizacji. Teraz widze cos sie zaczyna dziac.
P R O P O N U J ę:
Zacznijmy jeszcze raz tylko - zmienmy temat moze bo to zbyt pracochłonne a okazało sie ze w Cinemie robią same lenie :wink: , lub TAK ;;;;;; przeczekac do 1 wrzesnia 2005 ( ie iemylicie sie nie 2055 :mrgreen: ) i załozyc post tylko ze zgłoszeniami, W nim ten co wezmie udział niech napisze - Reszta postów zosatnie usunięta :twisted: . Będzie czysto i wyraznie. Początkujący tym bardziej niech startują. Pozdro.

ciememen
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-24, 13:13   

wystarczyło zrobię krajobraz bez postaci, a nie scenę rodzajową z macherem na koniu walczącym niczym archanioł michał z potworem.
a tak do wszystkich - słomiany zapał. miesiąc czasu to i tak dużo na tak prościutki temat.

proponuję zrobienie Challenge - tak jak tokiedyś było przentowane na c4d-pl.org. zamiast dowolnego tematu będzie zadana scena, należy wykonaę jakiś określony materiał, albo oświetlię albo coś. pomyślę rozpocznę właściwy wątek obmyślę co i jak i dam znaę do piątku.

[ Dodano: Sro 24 Sie, 2005 ]
a ten temat zostanie pewnie zmodyfikowany i przedłużony. bo w zasadzie nie jest zły ale chyba za mało precyzyjny. jak jest zbyt dużo możliwości to tak właśnie się kołczy - ktoś zaczyna robię rzesy w oku konia i nie kołczy nawet gnoma.

abellard
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-24, 20:17   

Ludzie ale z was Lamy :?

ciememen
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-28, 18:07   

Ok zmieniłem trochę zasady i uścisliłem temat. Powodzenia!

[ Dodano: Sro 07 Wrz, 2005 ]
no i co? prawie 2 tygodnie i nic.

zgrzyt 

Wysłany: 2005-09-08, 11:59   

Ja sie lapie, koncept niedlugo wrzuce

ciememen
[Usunięty]

Wysłany: 2005-10-02, 09:53   

został miesiąc do kołca i szczerze wątpie, będzie chociaż jedna praca.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi