CINEMA 4D - forum Strona Główna
forum.c4d-pl.org
Forum użytkowników pakietu Maxon Cinema 4D

Poprzedni temat «» Następny temat
UV maping
Autor Wiadomość
piyoy 

Wysłany: 2008-09-21, 20:16   UV maping

mam problem z uv maping....jak najlepiej ustawic teksture...czy wystarczy samo skalowanie tekstury ( czy np jak nałoże inny materiał to czy znawu sie nie "rozjedzie" ) czy musze połączyć wszytstkie poszczególne punkty ( w jaki sposób mam wiedziec które punkty z którymi połączyć?

problem polega na tym, ze importuje sporo modeli ( głównie budynki ) z archicada...w związku z tym siatka obiektów jest mocno zniekształcona, i nakładanie materiałów projection uv maping powoduje ze są one mocno zniekształcone, a kiedy daje projection "cubic" tekstury wyglądają nienaturalnie...i czy w takim wypadku wystarczy w uv maping skalowanie kazdego polygonu ??

mam nadzieje ze napisałem dosc zrozumiale :)

piyoy 

Wysłany: 2008-09-21, 21:15   

no dobra moze bardziej konkretnie....zaimportowałem tak na szybko model z archicada....zaznaczyłem jedną sciane, ładnie ją wyczyściłem dają untriangulate, potem dałem subdivide na 2 i sciana ładnie sie podzieliła, tylko jak dałem teskture z projection cubic, wygląda bardzo nienaturalnie, przez to powtarzanie...a kiedy daje projection uv maping zamiast tekstury jest tylko kolor.....
zawsze mam problemy z ustawianiem tych tekstur, tak jak sie bawie tymi tutorialami, nakładam dla zabawy tekstury na cube wszystko ładnie, tylko gorzej kiedy oddanie za 2 dni projektu, a mi sie tekstury walą :/ i przez to mój render wiele traci..... :/ dlatego chciałbym raz na zawsze rozwiązać ten problem...

MeHow 

Wysłany: 2008-09-21, 23:10   

Tekstury zawsze możesz przygotować by były tzw. Tileable, czyli gdy będą się powielać nie będzie widać przejść między poszczególnymi "kopiami tekstury.
link do tutoriala, trzeba przewinąć początek bo tam 3ds Max http://www.videocopilot.n...owing_3d_vines/

piyoy 

Wysłany: 2008-09-21, 23:44   

thx MeHow , będziemy kontakcie :D

MeHow 

Wysłany: 2008-09-22, 07:35   

Ja tylko powielam to czego się na tym forum nauczyłem :)

Odpowiedz do tematu