CINEMA 4D - forum Strona Główna
forum.c4d-pl.org
Forum użytkowników pakietu Maxon Cinema 4D

Poprzedni temat «» Następny temat
bardzo nietypowy problem z renderingiem
Autor Wiadomość
michalko
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-25, 23:45   bardzo nietypowy problem z renderingiem

Witam Panowie!
Właśnie znalazłem w sobie gruntowny brak wiedzy w tym temacie.. kompletnie nie mam pomysłu w jaki sposób mogę wyrenderować animację od końca np. od 90 do 1 klatki, a nie odwrotnie :P ... zastanawiałem się nad tym sporą chwilkę, ale niestety wszystkie moje próby kombinowania kończyły się niepowodzeniem.. Oczywiście jeśli znacie jakiś program który potrafi zapisać plik wideo w kolejności od końca do początku to bardzo mi się taka informacja przyda.. Jeśli chodzi o render klatek poszczególnych i następnie wsadzenie ich do jakiegoś scalającego programu od końca, to wolałbym się obejść bez tej metody, ponieważ chcę, żeby filmik był jednolity, a resztę scen wyrenderowałem z kompresją xvida... Dlaczego mam taką konieczność wyrenderowania od końca? Ponieważ chcę zastosować w moim filmie klamrę kompozycyjną tzn końcówka jest identyczna jak rozpoczęcie, tylko puszczona od tyłu. A wydaje mi sie, że przestawianie ścieżek wszystkich obiektów na osi czasu, tak żeby scena była na odwrót i renderowała się normalnie nie jest dobrym pomysłem, szczególnie, że mam w tej scenie kilkadziesiąt obiektów...

mam jeszcze drugie pytanko - ten filmik będzie edukacyjny na temat budowy soli, struktury krystalicznej. mam fragmenty w których np będzie znikała część tej struktury etc. i ciekaw jestem w czym Wy robicie takie rzeczy. Przykładowo na stronach www takie rzeczy robi się w flashu - tu teoretycznie też się da ;p, ale jaki program do postprocessingu wg. Was robi takie płynne przejścia pomiędzy 2 klipami? W taki sposob ze nagrywam tą samą scene i za pierwszym razem jest na niej atom sodu i chloru a za drugim jest sam atom sodu i chcę zeby po postprocessingu w trakcie klipu na którym są oba atomy, jeden z nich stopniowo znikał (at. chloru)? Mam adobe after effects, ale niestety nie bardzo się w nim orientuję... i dlatego proszę Was o pomoc, może znacie jakieś łatwiejsze programy do tego?

pozdrawiam serdecznie!!
Michał

Goro 

Wysłany: 2007-11-26, 00:12   

ad1.
jeśli używasz AE to masz tam opcje TIME-REVERSE LAYER w menu layer, wiec możesz renderować w c4d normalnie i w AE jak zaznaczasz layer i następnie TRL

ad2.
też dotyczy AE
jeśli masz 2 takie same klipy, z tym że na 2 jest tylko 1 atom, to 1 layer musi zawierać 2 atomy layer 2 (ten dolny) tylko 1. następnie zaznacz górny layer i w tym miejscu, w którym chcesz mieć 1 atom ustawiasz OPACITY (klawisz skrótu T) na "0%" i powiedzmy 10 klatek wstecz OPACITY musi być na 100% (klatki kluczowe)
i w taki oto sposób uzyskasz efekt fade

jeśli będziesz miał problemy pisz na gg
pozdrawiam

Odpowiedz do tematu