CINEMA 4D - forum Strona Główna
forum.c4d-pl.org
Forum użytkowników pakietu Maxon Cinema 4D

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: rayman
2007-10-12, 19:05
Maxwell Render v1.1 TEST
Autor Wiadomość
bootz 

Wysłany: 2007-02-23, 17:00   

lekkie ziarno - ISO 1600? :mrgreen:

fajny klimacik

wojt0000 

Wysłany: 2007-02-23, 19:08   

Hybryda tematu :) http://www.forum.c4d-pl.org/viewtopic.php?t=1439
Nie patrzcie na otoczenia bo ... go nie ma :)

Wrzucę jeszcze wersję nocną, ale to najszybciej w poniedziałek :)
A iso tu nie gra roli :) raczej sprzęcior którym się robi fotke ;)

bootz 

Wysłany: 2007-02-23, 20:04   

to co mozna oceniac? :mrgreen:

wojt0000 

Wysłany: 2007-02-23, 20:36   

Może architekturę? A może render? Oceniaj co chcesz byle konstruktywnie :P

rayman 
grafoman

Wysłany: 2007-02-23, 20:53   

wojt0000 napisał/a:
Może architekturę? A może render?
albo znak wodny na obrazku :P

a render ładny, bez wypasów, ale ładny
a architektura - im więcej widziałem tego typu budynków (w realu czy wizkach) to stwierdzam, że każdy taki budynek wygląda tak samo, mimo że stosuje się różne materiały w różnych proporcjach i miejscach, to i tak ten styl jest jakoś tak oklepany, że wydaje się nie pokazywać nic nowego. ale to nie ważne, domek i tak jest wówczas na swój sposób oryginalny, a jeśli jednocześnie jego wnętrze jest urządzone z sensem, nikomu nic nie wadzi, a przestrzeń daje się wykorzystać w pełni to nic tylko mieszkać w takim domciu :)

wojt0000 

Wysłany: 2007-02-23, 21:23   

Thx za komentarz :)
Render trzeba byłoby dopracować, wymodelować otoczenie no i przede wszystkim przetrzymać jeszcze trochę i wyeliminować ziarno, na razie traktuje to jako test tak jak w temacie :)
Co do architektury to jak to mówi mój szef "taki trynd" :) z mocnym akcentem na y :)
Pozdrawiam!

Sssak 

Wysłany: 2007-02-23, 22:14   

Cytat:
ten styl jest jakoś tak oklepany, że wydaje się nie pokazywać nic nowego
A domek z daszkiem 2/4 spadowym najlepiej w czerwonej dachówce to coś nowego? Mimo wszystko to modernizm jest chyba jednak nieco bardziej odkrywczy... a że ma już z 80 lat...to się zdążył oklepać. Mimo wszystko jednak sądzę że oklepał to się jego gazetowy wizerunek, bo prawdziwych dobrych realizacji w tym stylu nie ma zbyt wiele. (no chyba że ktoś z Gdyni :mrgreen: )
Cytat:
Co do architektury to jak to mówi mój szef "taki trynd"
To pewnie jakiś bamber (co by to nie znaczyło.... :wink: ) co to mówi teeeej i je pyry z gzikiem (gziką?) Jednym słowem wielkopolanin. Muszę powiedzieć że byłem niedawno w Poznaniu kilka razy i wiele rzeczy mi tam zaimponowało... No ale my nie o tym.
Jak zrobiłeś tło, tzn sądzę że trawka jest z mapowaniem frontal, ale drzewka jak z nią połączyłeś? w 2D?
Troszkę nienaturalnie wyszło połączenie trawy z cokołem - te źdźbła trawy są jakby trochę z innej bajki...

rayman 
grafoman

Wysłany: 2007-02-23, 23:08   

Sssak napisał/a:
A domek z daszkiem 2/4 spadowym najlepiej w czerwonej dachówce to coś nowego?
hmm no fakt :mrgreen:

Sssak napisał/a:
byłem niedawno w Poznaniu kilka razy i wiele rzeczy mi tam zaimponowało
to się wszystko zgadza, bo akurat jestem rodzony Poznaniak. znaczy się pyra poznańska 8)

wojt0000 

Wysłany: 2007-02-24, 10:45   

Sssak tak na prawdę wszystko jest wtórne, czy to jest domek z daszkiem czterospadowym, czy z płaskim daszkiem, czy wieżowiec, cokolwiek, wszystko już kiedyś było. Ważne jest to żeby było dobrze zaprojektowane, funkcjonalne i jednocześnie wpływało pozytywnie na otoczenie :)
Co do renderu to trawa akurat nie jest frontal bo maxwell nie ma takiej opcji, a drzewa to tekstura z kanałem alpha rozłożona na walcu i rozmyta w 2d na styku z trawą :)

Sssak 

Wysłany: 2007-02-24, 11:57   

Cytat:
tak na prawdę wszystko jest wtórne
łodważne słowa :!: Sztuka moim zdaniem polega na tym by wtórne części (innych nie ma architektura zjada własny ogon i kropka) stworzyły oryginalną całość.
Cytat:
Ważne jest to żeby było dobrze zaprojektowane, funkcjonalne i jednocześnie wpływało pozytywnie na otoczenie
właśnie architektura bez kontekstu jest jak odpowiedź bez pytania, więc ciężko ją ocenić bez kontekstu.
A co do trawy to nigdy bym nie przypuszczał nonono fajnie wyszło :D

wojt0000 

Wysłany: 2007-02-24, 13:15   

hehehe czy łodważne to nie wiem ;) tak jest z wszystkim, no prawie z wszystkim bo w elektronice czy farmacji nie ma mowy o wtórności. Natomiast tak jak mówisz, cały czas powstają nowe budynki, tak samo powstaje muzyka, film etc. tyle że wszystko tworzone jest w oparciu o to co było, i zrobić coś nowego z czegoś istniejącego, odkrytego, co najgorsze powtarzanego rzeczywiście jest sztuką :) Tutaj myślę że jeśli chodzi o domki jednorodzinne jest to taki obszar gdzie mimo wtórności można jeszcze coś zaprojektować, bo jeśli chodzi o mieszkaniówke, przemysłówke, biurowce itd to tu architekt zazwyczaj staję się analitykiem, liczy się to aby uzyskać jak najwięcej powierzchni przy jak najmniejszym nakładzie kosztów, i gdy dołożymy do tego często chore warunki zabudowy to co najwyżej możemy sobie "poszaleć" na elewacji i to też nie zawsze :) Więc kochajmy swoje domy!!! (spalmy projekty typowe! ;) )
Co do trawy to sam się miło zaskoczyłem :)

bootz 

Wysłany: 2007-02-26, 11:47   

ile chcesz wyciagnac z tego renderu wojt bo nie wiem czy sie rozpisywac? :mrgreen:

wojt0000 

Wysłany: 2007-02-26, 12:34   

tz??? a rozpisuj się ile możesz, po to jest forum :) co do renderu to jest to jak narazie test maxwella, więc uważam go za zakończony w tym przypadku :)

bootz 

Wysłany: 2007-02-26, 12:42   

łeee myslalem ze pociagniesz temat i bedzie co pokazac a tu takie sobie tylko liczenie :D

wojt0000 

Wysłany: 2007-02-26, 19:55   

No nie takie sobie, każde doświadczenie wzmacnia :) A projekt jak na razie jest zamrożony, są ważniejsze rzeczy. Jednak i na niego przyjdzie czas :)

Odpowiedz do tematu