CINEMA 4D - forum Strona Główna
forum.c4d-pl.org
Forum użytkowników pakietu Maxon Cinema 4D

Poprzedni temat «» Następny temat
Komputer
Autor Wiadomość
egluravba 

Wysłany: 2016-11-24, 11:31   

Ja np. się zawiodłem na nim po moich testach na temperaturę. Już przy 60 stopniach nagle skacze mu wydajność (sprawdzałem na FPSach, co jakieś 7 minut na chwile (20 sek max) wydajność spadała o jakieś 400%) Normalnie jest to niezauważalne, ale mimo wszystko nie powinno tak być.

vasil_zajcev 

Wysłany: 2017-01-27, 16:54   

wracam do tematu sprzetu PC - co sadzicie o tym?

http://www.ebay.ie/itm/De...l4AAOSwEzxYRXWf

czy warto kupic i podlaczyc sobie do swojego ? ma to sens?

Rysiek1279 

Wysłany: 2017-01-27, 21:34   

Jak masz jakaś elektrownię wiatrową w domu albo... prąd od sąsiada, to oczywiście ;) . Kiedyś miałem 4 rack'i po 8 procków każdy i rachunki ponad 6tyś. co dwa miesiące... Wyliczyłem że taniej (i to znacznie) wychodzi korzystać z farm.

vasil_zajcev 

Wysłany: 2017-01-28, 08:04   

O kurde,dzięki za to info. Nie widziałem,że tak to wygląda. To jak rozwiązałem problem pracy z animacja? Gdzie jest próg jakość pc / zużycie energii?

Rysiek1279 

Wysłany: 2017-01-28, 10:02   

Taki próg wyznaczają Twoi zleceniodawcy akceptując czas+jakość. Dzięki kalkulatorom dostępnym na farmach można pi*drzwi policzyć ile czasu i kasy potrzebujesz na policzenie pracy i do swoich zarobków dodajesz koszty farmy. Przy obecnych cenach prądu i coraz mocniejszych maszynach "domowych" nawet o tym nie można zapominać bo zwyczajnie zaczniesz dokładać do interesu albo przynajmniej sporo tracić.

A w temacie samych rack'ów. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę (?) że to urządzenia przeznaczone do montowania w klimatyzowanych szafach i same w sobie nie posiadają (wcale albo prawie wcale) systemów chłodzących. Dopiero do tych szaf doprowadza się klimatyzację (rury) bądź (przy jednej sztuce) montuje klimatyzator. Jeśli takie cudo będziesz chciał użytkować poza szafą to zwyczajnie się przegrzeje i wyłączy, albo drastycznie spadnie taktowanie procesorów i pamięci.

Pozostaje jeszcze sam sens zakupu. Takie sprzęty wymienia się dopiero kiedy:
1. Szwankują (procesor, pamięć)
2. Współczynnik - koszty prądu/szybkość obliczeń wskazuje, że lepiej to wymienić by jednym nowym rack'iem zastąpić 10 starych (koszty zakupu szybko się zwrócą).

Oczywiście tak się podchodzi do tematu w konkretnych serwerowniach bo w Naszym kochanym kraju różnie z tym bywa (jak np. rektor podpisze atrakcyjną umowę z energetyką to potem chodzą takie dziadki po 10 lat i wpierdzielają tyle co duże osiedle mieszkaniowe :) ).

Reasumując... gdybym mógł takie coś zanabyć i gdzieś-tam w cichym kącie w pracy podłączyć i zostawić :) to można by się zastanowić... ale(!) wypadało by ten sprzęt sprawdzić pod obciążeniem albo załatwić możliwość zwrotu. Klimatyzator do szaf serwerowych można czasem wyłapać za 800-1000zł (używany) więc chłodzenie można też załatwić. Cały szkopuł w tym sztromie :)

vasil_zajcev 

Wysłany: 2017-01-28, 14:49   

No to jest konkret. Czyli może lepiej iść w nowe I7 i na ranchu wykupić za 600 zł pakiet farmy :) ?

Rysiek1279 

Wysłany: 2017-01-28, 15:47   

Wszystko zależy od potrzeb. Myślę że jeśli ktoś robi tylko wizki czy ogólnie stille, to można się pokusić o konkretny "domowy" sprzęt bo powinien spokojnie wystarczyć (czy to w oparciu o GPU czy CPU, kwestia silnika) natomiast robiąc animacje to już z lekka zalatuje masochizmem ;) . Raz, że niepotrzebnie będzie się długo czekać na efekty co niejednokrotnie przełoży się na silny stres (jak masz "ciasne" umowy czasowe) a dwa, nie każdemu pasuje taka maszyneria pracująca po parę dni non-stop (w pokoju) jednocześnie blokując dalszą pracę na kompie.

Co do samego wykorzystania farm... Do tego też trzeba rozsądnie podchodzić a nie siedzieć na nich cały czas (bo potem płacz i lament że drooogo). Na swoim kompie przygotowujesz całą animę, liczysz wyrywkowo pojedyncze klatki (tak jak to będzie wyglądało finalnie) i cała animkę w bardzo uproszczonej formie żeby ocenić ruch, kamery, światło i inne bzdety. DOPIERO po akceptacji (swojej lub zleceniodawcy) puszczasz to na farmę i w mig masz finalny produkt. Tylko taki konspekt ma sens no... chyba że robisz dla ILM albo Wety ;) (ale akurat oni to dadzą Ci dostęp do swoich serwerów).

szy12q 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2020-05-07, 10:53   

Nie kupuj Maca... przecież to jest przepłącenie za markę :o

Odpowiedz do tematu