CINEMA 4D - forum Strona Główna
forum.c4d-pl.org
Forum użytkowników pakietu Maxon Cinema 4D

Poprzedni temat «» Następny temat
Animacja wskazówek zegarka
Autor Wiadomość
har2h 

Wysłany: 2019-07-19, 14:18   Animacja wskazówek zegarka

Witam, mam pytanko. :>

Czy mógłby ktoś mnie nakierować jak zanimować wskazówki ekspresjami (kolejno sekundy, min, h)?
-------------------------------------------
*Tak na marginesie -> Czy jest możliwość zaprogramowania modelu, żeby "trwał"? Już śpiesze z wytłumaczeniem - jeśli wrzuciłbym go [model] na stronę, która zczytuje modele cinemy (wiem, że facebook je wyświetla), to czy model mógłby pobierać aktualną godzinę ze strony np. czas wschodnioeuropejski UTC +2:00 i każdy kto będzie się "bawił" modelem będzie miał czas rzeczywisty na modelu?
a) Czy to musiałoby być w udostępnionym kodzie przez stronę, żeby zadziałało?
b) Gdzie znajdę środowisko chakerów-modelarzy działających jednocześnie w Cinemie i nie wiem.. Annonymousie? :D

wojtek g 

Wysłany: 2019-07-23, 00:50   

RMB parametr obrotu sekundnika Z ,X czy Y zalezy jak masz zrobiony model i wybierasz Set Driver
potem RMB na minutniku i wybierasz Set Driven Relative
i tak samo dla godziny..
Otwierasz XPresso i zaznaczasz Range Mapper node i dzielisz Output Upper odpowiednio:
dla minuty/60 co daje 6
dla godziny /3600 co daje 0,1

har2h 

Wysłany: 2019-07-24, 12:15   

wojtek g napisał/a:
RMB parametr obrotu sekundnika Z ,X czy Y zalezy jak masz zrobiony model i wybierasz Set Driver
potem RMB na minutniku i wybierasz Set Driven Relative
i tak samo dla godziny..
Otwierasz XPresso i zaznaczasz Range Mapper node i dzielisz Output Upper odpowiednio:
dla minuty/60 co daje 6
dla godziny /3600 co daje 0,1

Na logikę łatwiej by mi było wytłumaczyć co się dzieje niż pokazywać jak zrobić taką animację. Ale doceniam twoją pomoc, tylko że Ja nie bardzo wiem co się dzieje w tym czasie.

Rozumiem, że potrzebuję coś co będzie poruszać się względem swojej osi, i coś co będzie obliczało ten obrót względem czasu -> podawało informację "co sekundę jest obrót" - wskazówka kręć się.

Range Mapper służy (w tym przypadku) do stworzenia zakresu obrotu 0-360 stopni, tak?

mam ustawioną animację tak o:

Header - sekundy Range Mapper Header - sekundy
Global Rotation . P Input Output Global Rotation P

Jeśli dobrze rozumuję to pierwszy node służy do podania informacji, 2gi do obliczenia kiedy ma nastąpić obrót, a 3 zczytuje tę informację i działa?

[ Dodano: 2019-07-24, 12:18 ]
Poniżej zamieszczam plik z wskazówkami jeśli będzie potrzebny.

2
PS. Robię animację pływającej meduzy i porusza się ona po splinie równomiernie (ta sama ilość przesunięcia/offsetu) co X klatek. Jest jakiś zautomatyzowany sposób na "growing over time"?

0f - 0% 49f - 5% 99 - 10%
za każdym razem zaznaczony keyframe + 5%.

[Chodzi mi o to, żeby "to automatyczne coś" samo dodawało keyframe-y z rosnącymi wartościami co 50 klatek dodatkowe 5%]

Myślę, że to jest to samo co z wskazówkami zegara tylko, że na łatwiejszym przykładzie

wojtek g 

Wysłany: 2019-07-24, 20:45   

Masz tu plik z opisami w XPresso..
Zmienilem tylko hierarchie tak zeby wskazowki byly na tym samym poziomie i mialy wspolna orientacje..

har2h 

Wysłany: 2019-07-29, 07:29   

wojtek g napisał/a:
Masz tu plik z opisami w XPresso..
Zmienilem tylko hierarchie tak zeby wskazowki byly na tym samym poziomie i mialy wspolna orientacje..

Dziękuję Ci baaardzoo za tę szczegółowe opisy i chęc pomocy. Na pewno mi się to przyda. :)

Odpowiedz do tematu