CINEMA 4D - forum Strona Główna
forum.c4d-pl.org
Forum użytkowników pakietu Maxon Cinema 4D

Poprzedni temat «» Następny temat
LIB4D i Vray 2 Sided Material
Autor Wiadomość
pitah 

Wysłany: 2016-05-28, 00:33   LIB4D i Vray 2 Sided Material

Witam. Jak w temacie.
Wielu z Was pewnie ma ten temat już za sobą, a ja dopiero za to się zabieram, mimo tego, że już trochę czasu pracuję w C4D :oops:
Przy tworzeniu własnej biblioteki zieleni = modele z Vray 2 Sided Material pojawia się problem. Otóż do lib4d ładuje się model i pokryte nim materiały, ale przy ładowaniu z lib4d okazuje się, że w materiałach Vray 2 Sided brakuje składowych materiałów Front Side i Back Side... Czyli krótko mówiąc przy eksportowaniu do biblioteki te składowe się nie ładują... :shock:
Ten sam temat pojawia się przy tworzeniu biblioteki samych materiałów Vray 2 Sided... Trochę to kłopotliwe.
Czy ktoś o dobrym sercu jest w stanie mi pomóc...? Podesłać linka do tutka, opisu, czegokolwiek, skąd mogę zaczerpnąć wiedzę w tym temacie? Przeszperałem wujkowi G. jelita i słabiutko... Śladu nie widać :(
Please help

zimna 

Wysłany: 2016-05-28, 01:00   

Na vrayu sie nie znam,ale czasem na problemy z bibliotekami pomaga jeżeli zapiszesz plik(z teksturami) i do biblioteki wrzucisz cały folder spoza cinemy

pitah 

Wysłany: 2016-05-28, 11:58   

zimna napisał/a:
Na vrayu sie nie znam,ale czasem na problemy z bibliotekami pomaga jeżeli zapiszesz plik(z teksturami) i do biblioteki wrzucisz cały folder spoza cinemy

Dzięki za szybką odpowiedź i podpowiedź ;) Ten sposób faktycznie rozwiązuje problem z materiałami Vray 2 Sided, bo teraz bezproblemowo załadowały się do *.lib4d modele z materiałami Vray 2 Sided (i ich składowymi Front i Back side), ale znowu pojawił się inny problem... Zapisane w bibliotece modele otwierają się jako nowe pliki. Krótko mówiąc nie da się ich dodać z Browsera do sceny, w której się aktualnie pracuje :(
Zauważyłem, że załadowane w ten sposób do Browsera modele (czyli cały folder z zewnątrz prosto do biblioteki), mają rozszerzenie *.c4d (np "nazwapliku.c4d"). Natomiast zwykle jak tworzę bibliotekę, to najpierw otwieram dany model, a później z Cinemy ładuję go do Browsera i wtedy w bibliotece ten model nie ma już rozszerzenia *.c4d tylko samą nazwę własną i można go z biblioteki załadować bezpośrednio do sceny. Nie wiem, czy ta zależność jest słuszna, ale mam wrażenie, że tak i chodzi tu o jakiś sposób przekonwertowania plików.
Może ktoś ma na to jakieś rozwiązanie?

zimna 

Wysłany: 2016-05-28, 12:56   

A sprobuj teraz skopiowac sam model,ktory masz w bibliotece do innego folderu w bibliotece

pitah 

Wysłany: 2016-05-28, 13:19   

Próbowałem, to też nic nie daje :/
Trochę to dziwne, bo niby biblioteka jest utworzona, materiały działają, ale jakieś to niefunkcjonalne... :/

Rysiek1279 

Wysłany: 2016-05-28, 16:24   

To ja jeszcze zaproponuję odpalenie C4D jako administrator i zrobienie wszystkiego tak, jak to robiłeś na początku.

pitah 

Wysłany: 2016-05-28, 19:02   

<Rysiek1279> Niestety to nic nie pomogło

Odpowiedz do tematu