CINEMA 4D - forum Strona Główna
forum.c4d-pl.org
Forum użytkowników pakietu Maxon Cinema 4D

Poprzedni temat «» Następny temat
Background , Tło
Autor Wiadomość
PiotrekThe 

Wysłany: 2014-02-11, 19:41   Background , Tło

Witam,
chciałbym parę podpowiedzi w temacie tworzenia tła dookoła(?) projektu , otóż mam stworzony projekt ( trawa , domki , góry - wszystko jest na podłożu o jakichś tam wymiarach) i chciałbym zrobić animację, kamera leci z jednego końca podłoża na drugi , problem polega na tym ze nie wiem jak ustawić tło/tła (zdjęcia dalekich gór- jpg ;) ) tak aby wyglądało jakby też było stworzone a nie wklejone chodzi o łagodne przejście z mojego podłoża do tego obrazka który będzie tłem. Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem , proszę o wyrozumiałość .
Coś jak na obrazku ,tylko oczywiście gdzieś tam żeby był umiejscowiony mój projekt, jeszcze jakby ktoś wytłumaczył jak ewentualnie zrobić podobną trawę co by się nie różniła , to stawiam browara :)
Pozdrawiam.

kucici 
1337

Wysłany: 2014-02-11, 20:05   

Zainteresuj się tematem Camera Mapping (przy użyciu Projection Man). Będę chciał zrobić o tym poradnik, ale na razie nie mam czasu, dlatego podrzucam coś zagranicznego http://vimeo.com/54936016

PiotrekThe 

Wysłany: 2014-02-12, 01:53   

całkiem fajne, tylko strasznie duzo roboty(rozumiem ze trzeba obrazek podzielic na konkretne warstwy i pozniej po wymodelowaniu dodawać przy pomocy PM no i ciężko jest mi to ogarnąć , nie mam za bardzo pojęcia jak się za to zabrać pomimo tego tutorialu... :/ ), jest może jakaś inna opcja ? ;) (nie wiem czy na pewno się zrozumieliśmy ;) http://www.youtube.com/watch?v=uFer78eJZIo tutaj od 1:20 jest animacja i zamiast tych chmurek powyzej podłoża chciałbym żeby były góry, sorry że tak głupio tłumaczę ale czas mnie nagli, do 30 marca musze oddać pracę inż no i każda pomoc mi się przyda )

kucici 
1337

Wysłany: 2014-02-12, 11:33   

Inny sposób (prostszy i szybszy, ale dający gorszy efekt), to wrzucenie tego zdjęcia jako tekstury na Plane, bądź połowę Sphere (wystarczy zmienić jej typ na Hemisphere) i zeskalowanie tego do odpowiednich rozmiarów :wink:

Możesz też dodać to w postprodukcji, ale to podobna zasada co w przypadku Camera Mappingu w Cinemie.

Szybszy sposób z Camera Mappingiem to stworzenie obiektu jak w podłodze studyjnej (takie L, tylko z zaokrąglonym rogiem) i na to wrzucenie zdjęcia poprzez PM. Nie wiem tylko jak to będzie wyglądać - tak mi na szybko do głowy przyszło :D

Sssak 

Wysłany: 2014-02-12, 14:37   

może to Ci pomoże:
http://forum.c4d-pl.org/viewtopic.php?t=2116

Temacik sprzed siedmiu lat :) :) :)

PiotrekThe 

Wysłany: 2014-02-12, 15:33   

Super ! Dzięki wielkie , wieczorem ogarne , jak czegoś nie będę wiedział to się odezwe! ;)
//
hmm, tylko ten plugin jest może jeszcze gdzieś ? czy już wymarł ? bo linki które znalazłem są nieaktywne :/

kucici 
1337

Wysłany: 2014-02-12, 20:03   

Nie jest już potrzebny. Wystarczy Sky z Cinemy (o czym Ssak napisał w swoim temacie).
Ściągnij tlo r10.zip, ono jest zrobione na samym Sky, bez wtyczek.

Odpowiedz do tematu