CINEMA 4D - forum Strona Główna
forum.c4d-pl.org
Forum użytkowników pakietu Maxon Cinema 4D

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedam kompa - proc Q6600, 6GB Ram, gotowy do pracy
Autor Wiadomość
Hris 
Wciaz do przodu...

Wysłany: 2012-05-15, 12:59   Sprzedam kompa - proc Q6600, 6GB Ram, gotowy do pracy

No więc grafik 3D sprzedaje swój komp...czuje jakbym tracił kurcze część siebie ale życie zmusza.Zrobił dla mnie ogrom dobrej pracy i wciąż wspaniale i stabilnie działa.Niestety zmieniam profil robionych rzeczy w grafice i potrzebuję więcej mocy do obliczeń - więc tworzę nowego kompa od podstaw.
Do dziś pamiętam ile musiałem się narobić zleceń po nocach żeby go poskładać. Komp jest dopieszczony i czyściutki. Obudowa jest leciutko porysowana z zewnątrz na dwóch przednich narożnikach od otwierania drzwiczek (nie ma rys, tylko farba zeszła).Chcę sprzedać jako całość, po prostu z czystej mojej i czyjejś wygody żeby osoba która kupi miała kompa gotowego do pracy od ręki:)
Płyta---------150 zł : MSI P35 Neo2-FR
Procek-------300 zł : Quad Q6600 2.40 Ghz OC 3.0 Ghz, rewizja G0 - do OC ideał (myślę że w rękach
sprawnego i odważnego użytkownika można wyciągnąć stabilne 3.3-3.6 Ghz na tym
chłodzeniu).
Chłodzenie-140 zł : Scythe Mugen 2 (kupione około półtora roku temu)
Grafika------140 zł : 8800 GTS 512 Ram
Pamięci-----140 zł : 4x1024MB PC800 Geil Black Dragon LED Quad Cl4 4-4-12 (czerwone diody)
---------------120 zł : 2x2048 Kingston KVR800 PC2-6400 CL5
w kompie zainstalowane są teraz 2x1024 Geil i 2X2048 Kingston (są niskoprofilowe
więc dało radę upchnąć pod Scythem). więc 2 kości Geil'a daję luzem
dodatkowo w opakowaniu
Dyski---------180 zł : WD Caviar SE16 500 GB (ATA/300, 16MB, 7200)
-----------------90 zł : WD Caviar SE16 250 GB (ATA/300, 16MB, 7200)
Zasilacz------200 zł : Bequiet Straight Power E5-550W, aktywne PFC, wiatrak 120mm
Obudowa----250 zł : Chieftec Bravo BH-01B-B-B - pancerny kawał stali, grube blachy, do dziś świetna
dla ludzi ceniących dobry wygląd i funkcjonalność
System-------350 zł : oryginał Vista Home Premium 64 bit (płyta DVD, naklejka na obudowie, system był instalowany 2 razy - raz w 2008 roku, drugi raz w 2012 w marcu).
Tablet--------300 zł : Pentragram O'pen Wide USB - leży nieużywany od 4 lat...zero śladów użytkowania. myślałem że będę rysował w photoshopie hehe, jednak lepiej idzie mi modelowanie 3D:)
DVD-----------50 zł : DVD recorder z opcją lightscribe

Wychodzi mi około 2410 po cenach mniej więcej z allegro.
Sprzedam jako cały zestaw za 1800 zł (1500 bez tabletu) .Najlepiej komuś z okolic Poznania z odbiorem osobistym
W życiu bym tego kompa nie wysłał paczką bo bym się ze..ał ze strachu że coś mu się stanie. A to moje oczko w głowie od 4 lat:)
Żeby zachęcić kogoś do kupna napiszę co mogę przygotować na tym kompie:
-) postawię system (service packi i inne duperele) plus wszystkie nowe sterowniki
-) zainstaluje darmowe oprogramowanie do grafiki które umożliwi pracę od momentu włączenia kompa:
Blender 2.63a - do renderów i modelowania (ludzie piszą że trudny program - nieprawda - w 3 dni można się nauczyć podstaw i klecić pierwsze sceny 3D).
Gimp 2.8 - zamiennik Photoshopa, jeśli coś nie da rady zrobić w Photoshop Elements 5 który też zainstaluje to w tym można to zrobić.
VirutalDub - do składania animacji i filmów z pojedynczych klatek, cięcie filmów i ich klejenie itp.itd.
-) mogę zostawić na dysku zestaw naprawdę dobrych tekstur które zbierałem przez 4 lata, około 10 GB (wszystkie darmowe, legalne i do użytku komercyjnego, część robiłem sam -

setki godzin mojej pracy i jakość lepsza niż kupnych textur - szczególnie textury roślinności przygotowane do robienia wizek architektonicznych).
-) zainstaluję Photoshop Elements 5 który był dołączony do tabletu (licencja do komercyjnego użytku).
-) z kartą graficzą dostałem grę "Company of Heroes" - mogę zainstalować, no problem
-) jeśli ktoś się interesuje robieniem muzyki to mogę zainstalować soft (tzw. tracker) do tworzenia muzyki o nazwie BUZZ plus ogromny zestaw pluginów VST (syntezatory oraz efekty typu Reverb, Delay, Compresory, Equalizery itp.itd). Wszystko legalne i do komercyjnego użytku. Gotowe do robienia muzy - za darmo i legalnie.
-) program Audacity - zamiennik Soundforge'a i programu Samplitude, też darmowy i do komercyjnego użytku.
Na bank znalazłbym jeszcze ze 3-4 naprawdę dobre gry pudełkowe (np. Unreal Tournament 2004) kupione przez ostatnie 4 lata które mogę dorzucić

O kompie:
Temperatura procka w idle między 35-39 stopni, w stresie (czyli po całej nocce renderowania, oraz po 2 godzinach w95prime full obciążenie) między 61-66 stopnie (zależy który rdzeń).
Karta grafiki - temperatura w stresie wychodzi mi około 59 stopni.
W obudowie są jeszcze 2 wiatraczki 90 mm wyciągające powietrze na zewnątrz. Da radę obniżyć temperature o 3-4 stopnie wymieniając je na wiatraki 120 mm.
To tyle o moim kochanym kompie:) Aha - mam oczywiście dokumenty zakupu na sprzętu - żeby nie było że zbierane po kolegach części.
Komp przez ostatnie 4 lata nie miał żadnej awarii - jak pisałem system był instalowany 2 razy w kompie i tyleż razy aktywowany online (drugi raz w marcu 2012 bo już zaczął zmulać po 4 latach).
WYniki benchmarków:
Cinebech 11.5 - 3.3 pkt CPU, Opengl 35.16
3D Mark 06 - 13633 3DMarks, CPU Score 4306
Tu są prace które wykonałem tym kompem na dowód że komp daje radę:
http://features.cgsociety...06957_large.jpg
http://features.cgsociety...48282_large.jpg
http://features.cgsociety...06989_large.jpg
http://features.cgsociety...06187_large.jpg
http://imageshack.us/f/36/2view04.jpg/
Wszystkie pytania i inne propozycje cenowe proszę składać tutaj. Negocjacja jak najbardziej możliwa:)
Postaram się rzetelnie podejść do tematu i odpowiedzieć na każdą propozycję.
Pozdrawiam serdecznie
Hris

[ Dodano: 2012-05-15, 14:15 ]
proszę o przeniesienie tematu do KUPIE/SPRZEDAM...zle zalozyle temat.przepraszam

[ Dodano: 2012-05-15, 21:50 ]
zmieniam cene:
1650 z tabletem
1400 bez tabletu

pozdrawiam

[ Dodano: 2012-05-16, 16:58 ]
A tu zdjęcia - żeby nie było że sprzedaj kompa-widmo:

[ Dodano: 2012-05-17, 10:46 ]
kolejna obniżka ceny :

z tabletem 1550 zl
bez tabletu 1300 zl

pozdrawiam
Hris

[ Dodano: 2012-05-17, 10:48 ]
procek udało się stabilnie ustawić na 3.4 Ghz.
Przez to wynik w cinebench 11.5 wzrósł do 3.74.

[ Dodano: 2012-05-17, 14:56 ]
jednak 3.4 ghz nie jest stabilne, po 2 h testów padł komp.
teraz jest 3.2 ghz i działa od 4 h:)

pozdrawiam
Hris

[ Dodano: 2012-05-20, 00:51 ]
czekam na oferty do wtorku:)
Później kompa rozbieram na części i sprzedaje po kawałku.

pozdrawiam
hris

Odpowiedz do tematu