CINEMA 4D - forum Strona Główna
forum.c4d-pl.org
Forum użytkowników pakietu Maxon Cinema 4D

Poprzedni temat «» Następny temat
Bitwa IV - pokaż co umiesz - Wyniki
Autor Wiadomość
Borys 
Szef ;)

Wysłany: 2006-10-30, 11:21   

Mac Yeti napisał/a:
...i spoglądanie na siebie ze zdziwieniem i zaskoczeniem ;)
To chyba pierwsza tak udana bitwa na tym forum. Ale tego można było się domyślić, że w serwisie poświęconym programowi 4D panuje reguła "do czterech razy sztuka" ;)

Dziękuje bardzo dobrze ujęte, i też się cieszę ze się udało do samego końca.

Mac Yeti napisał/a:

A numer z nieokreśleniem dokładnych kryteriów naprawdę ciekawy ;) - może właśnie dzięki temu nikt nie krępował się zamieszczać własnych szalonych wytworów wyobraźni.

Trafiłeś prawie w samo sedno

Po kolei teraz zasady oceniania.
Jak zapewne pamiętacie napisałem, że textur można używać, ale nie będą miały znaczenia przy finalnym ocenianiu. Więc tak, po zakończeniu zbierania prac, wrzuciłem wszystkie sceny na dysk do siebie odpaliłem każdą i wszedzie ustawiłem te same parametry renderingu (render settings zrobilem jedno i tylko kopiowałem do scen), następnie wywaliłem wszystkie textury zostawiając wszedzie tą samą texture szkła z szyb.
Każdą scenę przeliczyłem od nowa zliczając czas dla każdej z osobna na tym samym kompie (CPU 1.7 GHz, 1 GB RAM).
Po przeliczeniu wybrałem te sceny które są poprawnie oświetlone (zakładając ze miałbym chodzić po takim pomieszczeniu bez użycia latarki chciałbym pozostawić uzębienie w całości ;) ).
Wybrałem te 3 sceny które widzicie. Następnie porównałem czasu przeliczenia każdej sceny, od 8 do 15 minut (takie były czasy). Następnie sprawdziłem sposób ułożenia świateł w scenie (ile świateł jak ustawionych a jaki efekt, wiadomo im mniej tym lepiej), przeliczyłem nastepnie sceny d sekwencji 15 klatek w celu sprawdzenia efektu migotania przy ruchu kamery (identical noise distortion). Po zestawieniu wszystkiego wyszły mi takie wyniki. W celu większej obiektywności podesłałem sceny do znajomego z UK który jest architektem i wizualizacje robi tylko w C4D, w celu potwierdzenia/obalenia mojej opinii. Gdy uzyskałem kolegii opinię, został ostatni krok czyli ocena osoby która nie zna się na grafice komputerowej prawie wogóle. Moja kobieta Asia, obejrzała wszystkie prace, grzecznie powiedziała że najbardziej z wszystkich prac podoba się jej praca Hrisa, stąd wyróżnienia, a na prośbe o wybranie w odpowiedniej kolejności prac z trzech finalistów, podała jej w tej samej kolejności co widzicie. Mam nadzieję, że nie będziecie drastycznie negować tych decyzji.

Bitwa ta przedewszystkim dla mnie miała o tyle istotne znaczenie, że chciałem sprawdzić czy uda się ją poprowadzić od początu do końca, dlatego też chciałem dać gotową scenę, aby uczestnicy nie robili wszystkiego od podstaw, tylko zajęli się jedną konkretną rzeczą. Jeszcze raz dziękuję.

Co do nagród to licze że ze zwyciezcą skontatkuje się redakcja magazynu c4dpower w celu przeprowadzenia wywiadu. Zwycięzcy od strony serwisu (cała czwórka) otrzymuje profesjonalne konta pocztowe o pojemności 100 mb bez limitu na jedną przesyłkę w domenie c4d-pl.org np jan.kowalski@c4d-pl.org, dodatkowo zwycięzca otrzyma odemnie płytke CD z pewnymi gadgetami do C4D (dlatego prosze o podanie adresu do wysyłki na PW), ostatnią rzecza jaka obejmuje opcje to tzw ranga na naszym forum w formie dodatkowego obrazka przy nicku, informująca o wygranej bitwie, ale to pojawi się za kilka dni.

Chyba to wszystko co miałem do powiedzenia. proszę nie bijcie ;)

pozdrawiam serdecznie
Marek

Radziq 
HK

Wysłany: 2006-10-30, 17:02   

łał. nie spodziewałem sie tylu nagród. A tą płytke dostane tylko ja czy wszyscy wyróżnieni.

rayman 
grafoman

Wysłany: 2006-10-30, 17:19   

oczywiście wielki graty dla zwycięzców :mrgreen:

szkoda, że nie miałem dostępu do swojego kompa z cinemą w czasie, gdy było oddawanie prac. cóż, życie :wink:

CorneliusScipio 
Pontifex Maximus

Wysłany: 2006-10-30, 18:21   

Gratulacje Gratulacje !!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

n U a r 
outSIDeR

Wysłany: 2006-10-30, 19:15   

heheh
dobre bylo to ze nie bylo stosunkowo duzo roboty a robota byla stosunkowo łatwa - nie wymagająca spcjalnie duzo nakładu
podoba mi sie pomysł ikonek obok avatara informujących o wygranej bitwie, az sie prosi zeby zorganizowac wiecej takich bitew i kolekcjonowac ikonki :)

gonzo 

Wysłany: 2006-10-31, 01:47   

:D
Oj, dzieki, az chyba zrobie na te okazje avatara
Kiedy nastepna bitwa?

Borys 
Szef ;)

Wysłany: 2006-10-31, 08:59   

Nastepna bitwa bedzie w połowie listopada, wtedy sie dowiecie wiecej
zwyciezców prosze o kontakt w celu ustalenia konkretów nagród w przypadku kont pocztowych prosze o podanie loginów, wszystko na PW

M.

Busiu 
marcinbe

Wysłany: 2006-10-31, 14:48   

ja swój mejl oddaje charytatywnie... pomoc dal powodzian :mrgreen: wolał bym cedke ale dobra zawsze coś :twisted:
Co do 2 bitwy proponuje wymodelowanie jakiegos obiektu z projektu 2d bez oswietlenia.. textur sama technika modelowania. W finale 2 grafiki oswietlona i z siatką. To by urozmaiciło rozgrywke.

Radziq 
HK

Wysłany: 2006-10-31, 15:30   

a co bedzie na tym cidi?

LoVeMeR 

Wysłany: 2006-10-31, 15:45   

Popieram pomysl Busia. Mysle, ze to moglaby byc nastepna udana bitwa.

Radziq, a cos Ty taki nie cierpliwy. Wszystko w swoim czasie. :)

ps. Gratulacje dla zwycięzców!

Radziq 
HK

Wysłany: 2006-10-31, 15:47   

ja mam propozycje na temat kolejnej bitwy. "Martwa Natura". Można by było używac tylko RayTracerów, bez żadnych unbiasowych rendererów typu Maxwell czy Indigo... co wy na to?

Odpowiedz do tematu