CINEMA 4D - forum
Forum dla użytkowników programu Maxon CINEMA 4D

Rendering - Czarny ekran - render

Xavi - 2018-06-26, 18:50
Temat postu: Czarny ekran - render
Witam, mam pewien problem z renderowaniem - cinema R16 Vray 3.4 - otóż renderowanie wielu budynków (osiedla bliźniaków) w ujęciu aksonometrycznym kończy się czarnym ekranem. Dodam, że w oknie roboczym render działa normalnie. Natomiast mniejsza ilość budynków renderuje się normalnie. Czy to kwestia zbyt słabego sprzętu? Mam i7 7700K 32gB geforce 1070 więc źle nie jest.
Scaurus - 2018-06-27, 06:58

Co masz na mysli piszac "konczy sie czarnym ekranem"? Podczas wyliczania jest ok a na jego konciec wszystko robi sie czarne czy od samego poczatku?

Gdy w wyszukiwarce wpisze "vrayforc4d black screen" to wyskakuje pare postow z odpowiedziami na nie. Moze tam znajdziesz szybciej rozwiazanie problemu?

Pozdrowienia

Xavi - 2018-06-27, 07:47

Może źle to ująłem - renderuje się na czarno cały czas i kończy w ten sposób.
Dzięki popatrzę

tevenet - 2018-06-29, 07:28

Bardzo możliwe, że coś przesłania ekran. Spróbuj dla testu zrobić podobne ujęcie w rzucie perspektywicznym z bardzo długą ogniskową - 500 - 600 mm. Efekt będzie podobny a być może w ten sposób zauważysz co przesłania scenę.
Scaurus - 2018-06-29, 13:46

Jesli w ustawieniach kamery pod "Projection" masz cos innego niz perspektywa centralna to tez mozliwe, ze bedziesz mial czarny ekran.