CINEMA 4D - forum
Forum dla użytkowników programu Maxon CINEMA 4D

Oświetlenie - Oświetlenie sceny VRAY

menziesa - 2017-06-11, 22:37
Temat postu: Oświetlenie sceny VRAY
Witam
Mam problem ze sceną w Vray-u, robią się duże szumy i generalnie nieładnie to wygląda. Parametry rendera ustawione są na 04 IRC Medium a scena oswietlona jest jednym światłem AreaLight Dom ... co robię nie tak? Z góry dziękuję za odpowiedź
Kuba

makak_ - 2017-06-14, 23:32

Olej vraya i przejdź na Corone :)
Sssak - 2017-06-21, 19:21

Vray ma większa bazę gotowych modeli i materiałów. :) A w czym się szybciej pracuje ?

[ Dodano: 2017-06-21, 19:23 ]
A w tej scenie masz świecące materiały - potrzeba dużo sampli żeby to przeliczyć bo się robią takie właśnie kleksy. Wyłącz generowanie GI dla tych lamp, a potem daj tam po prostu zwykłe światło pod spód tych lamp.

makak_ - 2017-06-21, 22:23

Jak dla mnie to Corona jeśli chodzi o szybkość pracy, to deklasuje vraya. Znacznie przyjemniej mi się w niej pracuje niż w Vrayu. W sumie to zupełnie inna filozofia pracy. W Coronie nic nie ustawiam jeśli chodzi o ustawy silnika, bo to co jest na defaultcie jest ok. Nie tracę czasu na wybieranie odpowiednich ustawień. Potestuj ją, szczególnie, że jest ciągle za free I w becie też ma być. Naprawdę warto, bo to bardzo przyjemny silnik.

Podoba mi się również, że mogę śledzić rozwój co twórcy zamierzają.
https://trello.com/b/dgI8vjDb/corona-road-map-cinema-4d

Czad, wie człowiek czego może oczekiwać. Ogólnie do wizualizacji arch. to świetny silnik.
Zresztą, co by nie być gołosłowny, to pokaże co zrobiłem sobie w ramach testu. Nic szczególnego, same proste materiały. Światło to Corona Sun + Corona Sky.

Sssak - 2017-06-23, 23:01

a są gdzieś jakieś przykładowe sceny do obejrzenia ? Nie mogę nic w necie znaleźć :(
makak_ - 2017-06-24, 10:24

Wysłałem Ci PM, ale może ktoś się jeszcze podzieli sceną, bo widziałem, że kilka osób tutaj na forum renderuje pod Coroną.