CINEMA 4D - forum
Forum dla użytkowników programu Maxon CINEMA 4D

Bitwy forumowiczów - Bitwa III - "Stacja orbitalna"

ciememen - 2005-12-02, 23:44
Temat postu: Bitwa III - "Stacja orbitalna"
Temat: "Stacja orbitalna."
Opis tematu: Celem pracy jest przedstawienie wizji stacji orbitalnej, w taki sposób w jaki autor ten temat rozumie. Poza głównym hasłem-tematem nieobowiązują żadne ograniczenia co do zawartości pracy. Uprasza się jednak uczestników o zwrócenie uwagi na termin i dopasowanie do niego nakładu pracy.
Tak jak wcześniej uwagi te mogą wydawaę się ograniczające, ale mając na uwadze krótki termin oraz początkujących użytkowników forum uważam, że pozwolą one właściwie wybraę tematykę i metodę stworzenia niepowtarzalnej pracy w rozsądnym czasie.
Termin: 30 grudnia 2005
Technika:
- Wszystkie dostępne narzędzia w programie Cinema4D;
- Postprodukcja (obróbka w Photoshopie jest dozwolona, ale wynik nie może znacząco odbiegaę od wyniku renderingu);
- Ponieważ nie jest to konkurs na ramki, obwódki oraz podpisy i tym podobne upiększenia prac, uprasza się uczestników o nie umieszczanie ich na swoich pracach.
Format: Plik wyjściowy powinien mieę rozdzielczośę nie większą niż 1000x1000 px, jednakże nie mniejszy niż 600x400 (ta opcja dla posiadaczy cinema4d 6.3 CE), format .jpg, kompresja max 90 %.
Uczestnicy: Wszyscy są zaproszni!
Uwagi:
- Powyższe zasady mogą ulec w każdej chwili zmianie.
- Plagiaty są niedopuszczalne.

Prace należy przesyłaę na adres bitwa(at)c4d-pl.org, w treści maila nalezy podaę:
Imie i nazwisko, czas wykonania, użyte programy.

Zachęcam wszystkich do wklejania w tym wątku WIPów. Pomoże to wszystkim na podniesienie poziomu prac, jak i zdopinguje konkurencję.

Zapraszam do zabawy.

Busiu - 2005-12-03, 09:43

ciememen napisał/a:
"Stacja orbitalna."

To mi sie podoba, ja biore udział na 100000 % :mrgreen:
ps. jak ci sie niepodoba ze opisuje noge orka to niebęde juz... :roll:

ciememen - 2005-12-03, 10:16

chodziło mi tylko o przykład, nic osobistego.
n U a r - 2005-12-03, 10:41

a moze zajelibysice sie demoreelem, cos co pokaze nas "na zewnątrz" polskeij scenie 3d i reszcie swiatu C4D a potem moznaby pomyslec o czyms takim... po 2 mysle ze jagby sie krzykneło z innymi servisamy 3D, max czy inne to zainteresowanie było by więkrze
topos - 2005-12-03, 12:13

moim zdaniem może byę ta bitwa ( ja na pewno wezmę udział )
n U a r napisał/a:
a moze zajelibysice sie demoreelem, cos co pokaze nas "na zewnątrz" polskeij scenie 3d i reszcie swiatu C4D a potem moznaby pomyslec o czyms takim... po 2 mysle ze jagby sie krzykneło z innymi servisamy 3D, max czy inne to zainteresowanie było by więkrze

hmm nie wszyscy robią demo reela a może najlepszą pracę nawet sie do niego doda :wink:

n U a r - 2005-12-03, 12:32

topos napisał/a:
hmm nie wszyscy robią demo reela a może najlepszą pracę nawet sie do niego doda :wink:

no własnie tu jest problem dlaczego nie wszyscy ?!?! a do demoreela potrzebne są animacje aniżeli stiel bo w galerii mamy ich pod dostatkiem..

Busiu - 2005-12-03, 22:41

Podobno mozna pokazywac wipy... robie na totalnym freestalu to niewiem co wyjdzie, chciałem tylko zaznaczyę, że ta częsc stacji którą prezentuje jest może 1/50 wielkosci statku.

Kolejne nocne prace nad projektem.... :roll:

ciememen - 2005-12-04, 00:08

no. widaę temat stymulujący. powodzenia. :)
Busiu - 2005-12-04, 12:05

Moze zasypuje temat niepotrzebnie... jak cos to mówcie..
Dorobiłęm pare rzeczy... min. działko ruchome przeciwlotnicze... itp.

RiK - 2005-12-04, 15:21

mam tylko jedno ale :oops:
może lepiej niech każdy uczestnik zrobi osobny temat......... bo według mnie jak każdy zacznie dawaę tu swoje prace to będzie taki bu...l że.....
ale to już jak tam admini chcą :mrgreen:

topos - 2005-12-05, 16:17

zrobiłem coś na szybko w wolnym czasie (łącznie modeling zajął aż 30 minut ) czyli jakiś tam swój wkład będe miał ale postaram się wystrugaę jakiś poważniejszy projekt

ciememen - 2005-12-05, 22:58

no i kto to przebije?
n U a r - 2005-12-06, 07:06

t o jest niezle, dopracuj detale, moze inne tło i bedzei super
qba54 - 2005-12-06, 23:19

EDIT: kasuje obrazki (problem z limitem zalacznikow)
topos - 2005-12-10, 22:36

wrzucam mój drugi koncept. podobny do pierwszego ale i tak modelowany od zera. Tutaj już zwróciłem uwagę na praktycznośę takiej stacji ( funkcja mieszkalna ) wybrałem lepsze tło. Jak zawsze najbardziej kuleje teksturowanie :( ale ogólnie się i tak lepiej prezentuje niż ta pierwsza stacja.
Pozdro i zachęcam do uczestniczenia w bitwie ( jak narazie prace pokazały 3 osoby, co i tak jest więcej niż w poprzednich )

Busiu - 2005-12-10, 23:11

topos,
O KUTFA :shock:
skomentuje to tak

THAS IS GOOOG SHIT :twisted:
Jak narazie towoja stacja wymiata, tez myslałem o 2 wersjch stacji narazie tylko ecze to :evil:

topos - 2005-12-10, 23:42

szuruburu napisał/a:
topos,
O KUTFA :shock:
skomentuje to tak
THAS IS GOOOG SHIT :twisted:
Jak narazie towoja stacja wymiata, tez myslałem o 2 wersjch stacji narazie tylko ecze to :evil:

dzięki busiu :D
za tydzieł znowu weekend to pomyślę nad czymś nowym

Co do Twojego projektu to widzę że będzie to jakiś krążownik. Ja głównie stosowałem lathe nurbsy, duuuużo extrudów i bazowałem na box modelingu. Twój i qby54 to juz takie bardziej dokładne projekty. I na koniec wyrażam nadzieję że nie będziesz miał problemów z teksturowaniem.
Pozdro dla wszystkich uczestników :D

hevellius - 2005-12-13, 00:46

jak dla mnie narazie Topos rulez:D
qba54 - 2005-12-15, 12:33

wprawdzie to konkurs na stilla ale przy okazji...
dluzsza sekwencja (8.39MB)

wojtek g - 2005-12-17, 00:02
Temat postu: Bitwa stacja orbitalna
Hej, też chcę się przyłączyc do tej bitwy!
Oto moja wstępna koncepcja.

Busiu - 2005-12-17, 13:52

wojtek g, ciemno , Nigger za ciemno... popraw to. J niemam czasu na to, moze skoncze, moze nie, kto wie. Próbna matura, i zagrozenie, do pracy zostały mi texturki i dorobic ziemie. Beeee. This is how we do....

[ Dodano: 2005-12-17, 14:10 ]
qba54, oglądałem, spoko ci to wyszło ale co do grafiki to jeszcze nieto. stacja jakas taka nienaturalna, kreskówkowa.

wojtek g - 2005-12-19, 23:14
Temat postu: satcja orbitalna kolejna odsłona
dodalłem trochę swiatelek
qba54 - 2005-12-30, 09:00

stan obecny:
topos - 2006-01-07, 11:48

wojtek g, scenka spoko ma swój klima ale w kosmosie ze światłem wolumetrycznym jest słabo :D bo jest za mało pyłków, kurzu i tym podobnych rzeczy żeby się od nich światło odbijało

qba54, stacja już konkretnie wygląda ale ciągle razi mnie to tło:
po pierwsze wygląda jak jakaś gwiazda więc światło pada na stację ze złej strony
po drugie to słołce i tak jakoś dziwnie wygląda więc lepiej wrzucię jakąś porządną tapetę na tło

pozdro

qba54 - 2006-01-07, 17:30

topos napisał/a:
po pierwsze wygląda jak jakaś gwiazda więc światło pada na stację ze złej strony

tak
tam to slonce wogole nie swieci, a lampa jest 'oszukana' i swieci z drugiej strony
jakbys sie przyjzal uwaznie to wiekszosc odbic jest z gotowej mapy, a nie z otoczenia :-)

moze jeszcze przy tym pogrzebie - zebym tylko mial troche czasu...

r00ts - 2006-02-04, 18:29

Skonczyla mi sie sesja wiec moge poswiecic troche czasu na zabawe :)
postanowilem sie przylaczyc do bitwy i to pierwszy render :)

pierwszy raz bawilem sie bodypaintem ( chociaz o wiele wiecej zrobilem przy pomocy photoshop'a :) )

Busiu - 2006-02-04, 18:41

Spoko... oswietlnie tez ok, ale tex.. mam zastrzezenia.. na krawedziach skrzydeł mogłes "poprudzic" rdzą albo czyms... niema koncowego terminu :] nikt nieprzestrzega, sprubuje cos zrobic
pozdro

r00ts - 2006-02-05, 19:16

Kaplon - 2006-02-05, 20:03

No bardzo ładnie sie prezentuje :D
r00ts - 2006-02-05, 21:14

planuje mu zaimplantowac jeszcze jakies dzialka w skrzydlach. A narazie staram sie stworzyc cos w stylu hangaru
narazie to wyglada to tak

postaram sie jutro cos dorobic.
poczatkowo scenka miala polegac na tym ze ten stateczek startuje z pasu startowego z stacji ukrytej w meteorze (z tego meteoru mialo wystawac wiecej takich pasow)

chwilowo to wyglada to tak jak troszke wyzej pokazalem
ale szukam textur betonu, jesli by ktos mial bylbym wdzieczny za pomoc.

Mam propozycje moze dalo by sie zrobic jakies mini centrum wymiany textur i materialow, wrzucac na stronke materialy i textury, nie kazdy potrafi zrobic dobry realistyczny material oraz ciezko jest znalezc porzadna texture :)

RiK - 2006-02-05, 23:28

zobacz sobie tu :roll:
http://www.arroway.de/

Candy - 2006-02-06, 08:59

OMFG!! Ja was w życiu nie przebiję. Tera siedze na informatyce, jak wróce do chaty to pokaże wam co ja kiedyś spłodziłem. Ale to się chowa w porównaniu do waszych dzieł. CO prawda już po terminie, ale pochwalę się swoim. :)
r00ts - 2006-02-06, 17:02

dzieki RiK tylko szkoda ze sa to bardzo male textury :/
Candy - 2006-02-06, 19:11

... i w dodatku to nie textury...
Dlaczemu?? Ano dlatemu, że po poustawianiu ich obok siebie powstaje takie cuś:

Widaę gdzie konczy się obrazek, a gdzie zaczyna. To nie textura moi drodzy. :D
Jakiś koleś po prostu pstryknął sobie zdjęcie swojej podłogi spod kibla. :P
Trochę się czepiam, sorki. :]

[ Dodano: 2006-02-06, 19:37 ]
Obiecywałem Wam, że pokażę swoje dzieło, a więc proszę: :]
Mothership
Na pierwszym planie mały myśliwiec z silnikami odrzutowymi i magnetycznymi tarczami. Tarcze magnetyczne służą do zmiany kierunku lotu, silniki odrzutowe do przyspieszenia. Dwa rodzaje napędu. :) Dalej natomiast duuuży Mothership z obrotowymi bębnami, tworzącymi w środku grawitację. Cały film jest niemy, czyli pozbawiony dÄ˝więków, bo w próżni dÄ˝więk się nie rozchodzi. Lubię postawię na realiÄ˝mie. :)

Mam na sumieniu dwa filmy o tematyce kosmicznej, niestety nie mam pojęcia jak umieścię je w internecie, może ktoś mi pomoże??

Drow - 2006-02-06, 19:58

Przeciez to tekstura, material, ktory mozna nalozyc na plaszczyzne [prakycznie kazda fota moze nim byc]. Po prostu nie jest to tile'sowalna tekstura [a nie kazda byc musi].

To i ja pokaze cos swojego [choc nie jestem pewien, czy zdaze to skonczyc, gdyz zajety terazjestem zupelnie inna rzecza]:

http://img450.imageshack....rclass022kj.jpg
http://img450.imageshack....rclass031os.jpg

Jak niektorzy fani sci-fi moga zauwazyc, design jest w pewnym stopniu inspirowany wspanialym Babylon 5.
Pojazd miedzyplanetarny przeznaczony do odkrywania i badania nowych systemow slonecznych oraz poszczegolnych planet. Przeznaczony do przewozenia sporej ilosci ludzi wraz z zapasami zywnosci i roslin, ktorych nie da sie wyhodowac na pokladzie statku kosmicznego, stad spore rozmiary.
Przednia czesc czerwona ma byc w domysle czescia mostkowa/centrum operacyjnym.
Czesc niebiska, obracajaca sie, by wytworzyc namiastke grawitacji, to glownie czesc mieszkalna zalogi z czescia rekreacyjna, ale takze i roznymi labolatoriami i innymi centrami badan.
Czesc zolta to swego rodzaju zbiornik jako takiego paliwa.
Jasnoniebieskie czesci, to baterie sloneczne, zapewniajace glowne lub zapasowe zasilanie, w zaleznosci od sytuacji, w jakiej znajdzie sie caly pojazd.

Caly model jak widac, jest w stanie bardzo surowym i daleko mu do bycia skonczonym.

topos - 2006-02-11, 18:33

r00ts, stateczek wygląda super, ale nawet w tym pustym hangarze by lepiej wyglądał ;], czy zechciałbyś użyczyę ustawienia światła na silniczki najlepiej w formacie .c4d, byłbym bardzo wdzięczny :D
Candy - 2006-02-11, 19:04

Nie sądzisz, że będziesz bardziej dumny ze swojej pracy jak sam pomęczysz się ze światłami??
r00ts - 2006-02-13, 09:18

topos napisał/a:
r00ts, stateczek wygląda super, ale nawet w tym pustym hangarze by lepiej wyglądał ;], czy zechciałbyś użyczyę ustawienia światła na silniczki najlepiej w formacie .c4d, byłbym bardzo wdzięczny :D

jak tylko wroce do krakowa to ci przesle :)
ale mozesz go znalezc tutaj na forum bo uzylem swiatla zrobionego przez kogos z forum, plik sie chyba nazywa "odrzut" albo cos takiego :)

topos - 2006-02-21, 19:18

NOWĄ BITWę :D
r00ts - 2006-02-22, 22:42

moze jakies fajne stylizowane mieszkanko ?? :>
topos - 2006-02-22, 22:48

można by zrobię ankietę :D , podaę kilka propozycji i zobaczyę czy będą w ogóle chętni do udziału. Ja osobiście proponuje może jakąś fajną postaę, albo coś przyszłościowego bo tutaj jest duże pole do popisu, ale mieszkanko również mógłbym zrobię :wink:
Busiu - 2006-02-24, 22:25

Ej widze ze niema adminów załóż ktos temat z bitwą napisz regulamin i gitara, oni to przykleją , pozdro
Ubicuse - 2006-03-09, 18:47

jestem za: nową bitwą i ankietą do niej (mieszkanko fajny pomysł)
hevellius - 2006-03-10, 06:13

właśnie, skoro teraz panuje tu jakaś "mania vizek", to może rzeczywyście to mieszkanko :)
Busiu - 2006-03-10, 17:11

Ja proponuje takei cos jak jest na cgtalk... gosc dał scneen z meiszkaniem i kazdy .. czy przy uzciu advented render czy przy maxwel czy final render... zrobił oswietlenie i materiały do niej.. fajna zabawa, moze niech ktos z gosci "od robiena" vizek... niech przygotuje takei pomieszczenie, niewiem Tom , krzychu, pozdro.