CINEMA 4D - forum
Forum dla użytkowników programu Maxon CINEMA 4D

Różne - Program zacina się już przy pustej scenie

silica - 2017-04-23, 14:19
Temat postu: Program zacina się już przy pustej scenie
Witam,
mam problem z programem - jak w temacie, nie działa już przy pustej scenie, po wstawieniu najprostszego obiektu jest tylko gorzej - nie da się obracać przesuwać wszystko się zacina, pokazuje się cała siatka geometrii.
Z cinemy korzystałam ostatni raz w lutym i wszystko było ok. W między czasie nic na komputerze, ani w programie nie zmieniałam, ani nie instalowałam. Sterowniki wszystkie i aktualizacje mam bieżące, kod aktywacyjny działa, komputer spełnia wymagania programu, a system operacyjny to Windows 10. (Próbowałam również przeinstalować program na nowo i to też nic nie dało)

Czy ktoś z Was miał może podobny problem kiedyś, albo słyszał o czymś takim i wie w jaki sposób rozwiązać problem ??

Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc.

medwed - 2017-04-23, 22:19

wyłącz openGL i zobacz .Jak nie pomorze to szukaj w temacie c4d freezing
homhom123 - 2018-07-10, 18:54

Wyłącz openGL to napewno zadziała
Scaurus - 2018-07-11, 07:14

Sprawdz poziom oleju w komputerze. Morze chodzi na sucho :)

A tak na serio, jesli OpenGL nie pomorze jak sugerowali koledzy to pomysl jakie sterowniki ostatnio aktualizowales. Moze to ich wina. Nie zawsze nowszy sterownik jest lepszy. To dotyczy (moim zdaniem) szczegolnie kart graficznych AMD.

tevenet - 2018-07-19, 09:13

Podobny problem występował na Macu ze starszą kartą graficzną. Wyłączenie reflections w opcja viewport naprawiło sytuację. Niestety jest to ustawienie dla każdej sceny więc trzeba sobie to ciągle wyłączać lub utworzyć new.c4d