CINEMA 4D - forum
Forum dla użytkowników programu Maxon CINEMA 4D

WIP - work in progress - [Animacja] Animazione

marekbrzoza - 2016-11-17, 19:38
Temat postu: [Animacja] Animazione
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Moja ostatnia praca:
https://www.youtube.com/watch?v=vmSnEgu3b3g
Mam nadzieje, ze tym razem otrzymam rady,sugestie e krytyke.
Dziekuje bardzo!
Marek

Scaurus - 2016-11-18, 06:51

Ok, faktycznie koledzy na forum troche za bardzo Cie tu skrytykowali. Jesli jestes poczatkujacym w tej materi to trzeba powiedziec, ze wlozyles troche potu w swoja prace. Ja na przaklad nie potrafilbym (ale nie zajmuje sie animacjami) zrobic podobneg filmu. Wiec jako laik animacji przyznam, ze ogladajac film zastanawialem sie w paru miejscach jak zrobiles to czy tamto.
Musisz jednak koniecznie dopasowac oswietlenie i materialy (suknia na przyklad wyglada troche jak guma). Gdyby te (szegolenie oswietlenie) byly lepsze to caly efekt bylby tez przyjemniejszy dla oka. Poza tym film jest za dlugi. Skroc o polowe ale dopasuj za to oswietlenie.

Pozdrowienia

marekbrzoza - 2016-11-18, 11:14

Dziekuje bardzo za porady.
Serdecznie pozdrawiam !

ndru - 2016-11-18, 11:30

Po to wlasnie jest WIP zebysmy mogli pomoc ci dopracowac ta animacje. Nie bierz tego osobiscie - w galeri maja byc skonczone dopieszczone prace.

Widze ze pojawily sie cienie, wiec jest fajnie. Nadal jest jednak dosyc plasko. Sprobuj wyrenderowac mape depth (multipass - depth) ustaw focus distance na zero a w zakladce details kamery ustaw rear blur na taka odleglosc zeby zawieral prawie cala scene. Potem w compostingu uzyj tej mapy aby przyciemnic i ujac koloru z obiektow ktore sa daleko od kamery. Mozez tez zrobic glebie ostrosci przy pomocy tej mapy.

To co sie dzieje w zblizeniach zaczyna wygladac fajnie. Warto ogolnie popracowac nad wyzsza jakoscia tekstur i dopiescic oswietlenie.

Najwiekszym problemem dla mnie w tej animacji jest tak zwany problem uncanny valley - rzeczy ktore maja byc realistyczne musza byc naprawde realistyczne inaczej wygladaja bardzo dziwnie, niepokojaco wrecz (vide wyraz twarzy w twojej animacji). Wiec albo nie probuj tego zrobic realistycznie w ogole, albo sprobuj to dopieszczac.

I prosze nie wrzucaj tego jescze do galeri, chyba ze jestes juz calkowicie zadowolony, wtedy dorzuc ankiete - to wymog galerii.