CINEMA 4D - forum
Forum dla użytkowników programu Maxon CINEMA 4D

WIP - work in progress - [Animacja] Animazione

marekbrzoza - 2016-11-13, 18:20
Temat postu: [Animacja] Animazione
Moja ostatnia praca.
https://youtu.be/vmSnEgu3b3g

ndru - 2016-11-14, 11:39

Twoja praca zostala przeniesiona do WIP, poniewaz:
1) nie miala ankiety
2) nie wygladala jak praca skonczona

ndru - 2016-11-14, 12:01

Wybacz, ale nie mam wielu pozytywnych rzeczy do powiedzenia. Nie wiem na jakim poziomie jestes z cinema, ale wyglada to jak animacja z lat 90tych. Dobry start, ale do galerii sie nie nadaje.

Brakuje jakiegokolwiek oswietlenia/cieni. Animacja jest dosyc sztywna i sztuczna. Przydalaby sie jakas glebia ostrosci. Brakuje odbic/refrakcji. Ogolnie wyglada jak preview.

davido31 - 2016-11-16, 11:05

Kuna nie jest taka zła anima jak lasce nawet cycki skaczą. :lol:
medwed - 2016-11-16, 11:35

davido31 napisał/a:
Kuna nie jest taka zła anima jak lasce nawet cycki skaczą. :lol:

Hahaha :) Tak.To export z ustawieniami z POZERa.

Scaurus - 2016-11-16, 11:37

musze przyznac, ze tez to zauwazylem :D
Mr J.W. - 2016-11-17, 18:45

Bez urazy, ale ta kompozycja jest straszna :| Nie to że brzydka (to też), ale bałem się oglądając to. Ta zacinająca się animacja przypomina mi horrory z czasów animacji stop motion. Także ten, dobry horror ci wyszedł :)
marekbrzoza - 2016-11-18, 10:26

Animacja nie ma nic do czynienia z Poserem,zostala zrobiona w Cinema 4d con CMotion.
Dziekuje bardzo za krytyke.

davido31 - 2016-11-18, 10:45

marekbrzoza napisał/a:
Animacja zostala zrobiona w Cinema 4d con CMotion.

Kawał roboty wykonałeś z ta animą. Oświetlenie i materiały leżą ale ogólnie jest grubo.
Ciekaw jestem czy kolega Mr J.W. byłby w stanie zriggować choćby jednego cycka? Krytyka mu nieźle idzie ale czy sam byłby w stanie choć kilka sekund tej animy stworzyć? Zanim kolego Mr.JW kogoś pojedziesz sprawdź czy sam dałbyś radę coś takiego skręcić. :P

medwed - 2016-11-18, 11:08

marekbrzoza napisał/a:
Animacja nie ma nic do czynienia z Poserem,zostala zrobiona w Cinema 4d con CMotion.
Dziekuje bardzo za krytyke.

No to Szacun !

marekbrzoza - 2016-11-18, 11:49

Jesli chodzi o oswietlenie dodam pare uwag.Czy w dzien pochmurny bez slonca mozliwe sa cienie?Scena ktora zrobilem ma dwa glowne oswietlenia:ksiezyc i slonce.Dodalem tez swiatla
uzupelniajace i uzylem full render cinema 4d zeby oszczedzic na czasie.
Z Global illuminazione albo z innymi motorami render kazda pojedyncza fotografia potrzebowala 50 a czasami wiecej minut na co sobie nie moglem pozwolic,pracujac na iMac 27.
Najwazniejsze jest to ze nie dostrzeglem wielkich roznic na koncowym resultacie.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zycze wszystkiego najlepszego!
Marek

ndru - 2016-11-18, 11:57

Jesli masz zrodlo swiatla sa i cienie. Tak global illumination zajmuje wiecej czasu, niestety to jest nie do przeskoczenia. Natomiast nie musisz uzywac global animation, czasami wystarcza 3 swiatla - wiadomo nie bedzie to wygladalo tak samo, natomiast pojawi sie jakas glebia.

To ze render zajmuje czas to nie przeszkoda - warto czasami poswiecic wiecej czasu albo skrocic animacje aby otrzymac lepsze efekty.

marekbrzoza - 2016-11-18, 18:53

Musze powiedziec ze bardzo mi sie podoba Twoja obserwacja.To co powiedziales jest sluszne.
Ja dodam tylko,ze nie jest mozliwe otrzymac lepsze efekty z motorem render ktory ma cinema 4d.Trzeba uzywac inne motory render!
Dziekuje za uwagi i jestem do waszej dyspozycji!
Marek

Mr J.W. - 2016-11-20, 13:33

davido31 napisał/a:
marekbrzoza napisał/a:
Animacja zostala zrobiona w Cinema 4d con CMotion.

Kawał roboty wykonałeś z ta animą. Oświetlenie i materiały leżą ale ogólnie jest grubo.
Ciekaw jestem czy kolega Mr J.W. byłby w stanie zriggować choćby jednego cycka? Krytyka mu nieźle idzie ale czy sam byłby w stanie choć kilka sekund tej animy stworzyć? Zanim kolego Mr.JW kogoś pojedziesz sprawdź czy sam dałbyś radę coś takiego skręcić. :P

W tej chwili bym nie zrobił. Wiem jak ciężko się animuje człowieka. Jednak widzę że coś jest nie tak, to napisałem :/

A propo realistycznego oświetlenia bez GI, polecam to LINK

marekbrzoza - 2016-11-21, 16:08

Dziekuje bardzo za link.
Ja natomiast do oswietlenia uzywam ten link:
http://www.carlespiles.com/artwork/daylight/

ndru - 2016-11-21, 18:06

marekbrzoza - owszem da sie stworzyc duzo lepsze oswietlenie za pomoca standardowego silnika cinemy (NB render engine - silnik renderujacy).
Busiu - 2016-11-21, 19:32

marekbrzoza - na dole linka jest podpis: Carles Piles 2002

Serio? W tych czasach renderować coś bez GI ? Silnik Cinemy jest bardzo szybki, coś wspominałeś o 50 min na klatkę. Ten czas można zjechać spokojnie do 5 min, no chyba że pracujesz na prastarym laptopie. Twoja scena to exterior a on nie przelicza się tyle co interiory. O gotowcach typu Octane nie wspomnę pewnie 2min na klatkę na jednym gtx.

Mr J.W. - 2016-11-21, 20:32

Stary co ty pierdzielisz? 1 klatkę możne tak ogarniesz, ale nie ma opcji aby zrobić animację na GI z dobrymi cieniami, głębią połysku i z 5 minutowym renderem bez 10 ton piasku wysypanego na ekran :|
Scaurus - 2016-11-22, 06:40

ha ha ... z tym piaskiem to ci sie udalo :)
Ale juz widze jak temat postu zjezdza na boczny tor a tu rozpoczyna sie dyskusja na temat sprzetu i czasu renderowania jednej klatki na nim.

Busiu - 2016-11-22, 08:33

Mr J.W., no to stary mało widziałeś jeszcze no i do tego jakiś piasek.

[ Dodano: 2016-11-22, 08:36 ]
aa sorry bo głebia połysku jeszcze no to tak rzeczywiście render farme trzeba :)

marekbrzoza - 2016-11-23, 20:08

Drodzy koledzy
Pominajac argument oswietlenia,moim zdaniem problem jest z compresja ktora robi you tube.
Ja uzylem codec H 264 z najlepszymi opcjami jakie znalazlem w internecie.
Dla poruwnania dolacze klatke ktora zostala zrobiona przez Cinema 4d format tiff 16 bit colore
i compresja jpg poniwaz wieksze wymiary nie mozna wyslac.
Serdeczne pozdrowienia.

Rysiek1279 - 2017-01-03, 20:20

To jakiś POV-Ray czy coś ?. Ze 30 lat temu robiłem takie coś na Imagine i Amidze :)